Loading...
Biz Kimiz2018-07-23T14:52:37+00:00

law_6-compressor

ÇÖZÜM ODAKLI DANIŞMANLIK YAKLAŞIMI

BORA İŞLETME DANIŞMANLIĞI kendi sektöründe İZMİR kökenli ilk firma olarak 5 Mayıs 1991’de kuruldu.
Temel faaliyet alanı olarak Yönetim Danışmanlığı’ nı seçen BORA İŞLETME DANIŞMANLIĞI; gerek piyasada faaliyet gösteren firmalarda önemli bir sorun olarak saptadığı için; gerekse kendi faaliyet konusu kapsamında bulunduğundan, öncelikle “Organizasyonların Gözden Geçirilmesi ve Şirketlerde Yeni Bölüm Eklenmesi” konularında çalışmıştır.

Hedef pazarı küçük ve orta ölçekteki firmalar olan BORA İŞLETME DANIŞMANLIĞI, 1994 Nisan kararları sonrasında, krizden daha az etkilenen ihracata dönük firmalara yönelmiştir.

BORA İŞLETME DANIŞMANLIĞI, 1994 yılında sunduğu danışmanlık ürün portföyüne, kendi müşterilerinin faaliyet konularında gözlenen, sürekli değişen ve sertleşen rekabetçi piyasadan kaynaklanan sorunlarının çözümü için “Kalite Güvence Sistemleri” kuruluşunu da ekledi.

Kalite Güvence Sistemleri kuruluşu konusunda özellikle, global rekabet koşullarında giderek vazgeçilmez bir standart haline gelen ISO 9000 sistemleri uygulamasına ilk olarak SUN TEKSTİL SAN. ve TİC. LTD. ŞTİ.’de (1994) başladı. Hemen arkasından 1995 yılında İzmir ilinde etkin faaliyet gösteren gıda işletmelerinden biri olan GABAY DIŞ TİCARET ve GIDA SANAYİ A.Ş firmamızla ile ISO 9002 çalışmasını başlattı.

BORA İŞLETME DANIŞMANLIĞI, 1995 yılından itibaren vermiş olduğu danışmanlık hizmetlerini, özellikle yöremizde yoğun olarak bulunan tekstil, gıda ve deri firmalarına göre yönlendirmeye başladı.

1995 yılı BORA İŞLETME DANIŞMANLIĞI için hem yürütülen projeler, hem de kadrolaşma açısından bir atılım yılı oldu. 1995 yazında her sektörde “temel mühendislik ve sistematik çalışma” konusunda eğitilmiş endüstri mühendislerini kadrosuna katmıştır.

1996 yılında gıda konusunda çalışan firmaların HACCP (Hazard Analysis Critical Control Points) ve Kalite Güvence Sistemleri konusundaki ihtiyaçlarına daha iyi cevap verebilmek için kadro gıda mühendisleri ile genişletilmiştir.

1997 yılında Alman Yönetim Danışmanlığı kuruluşu LUSO CONSULT GmbH ile ortak projeler yürütme kararı ile yurt dışı pazarındaki danışmanlık faaliyetleri başlatılmıştır.

Bugün BORA portföyünde gıda, tekstil (ev tekstil, konfeksiyon, boya), metal ve bilgisayar sektörlerinde çalışan firmaları olan ve sürekli kendini yenileyip, müşterilerine en iyiyi sunmayı hedefleyen bir kuruluş olarak çalışmalarına devam etmektedir.
Bora Ltd. Daha sonra rüzgar enerjisi ile ilgili çalışmalara da başlamıştır. Bora, Lockheed, Gözen Havacılık, Escort Enerji gibi kendi kendi sektörlerinde lider kuruluşlar ile işbirliği yaparak bu konudaki çalışmalarını geliştirme konusunda büyük bir adım atmıştır.

Bora, 1999 yılında ana çalışma konusu Rüzgar Enerjisi olan Bora Alternatif Ltd. yi yan şirket olarak kurmuştur. Böylece özellikle teknik ve finansal fizibilite alanındaki deneyimlerini daha yetkin bir şekilde kullanmayı planlamaktadır.

Değişim gittikçe karmaşık köklü ve hızlı olmalıdır.
Adaptasyon gereklidir.
Danışmanlık gereklidir.
Geriye bakmak yerine (eski problemleri çözmek) daha ziyade ileriye bakmak (ilerideki fırsatlara hazırlanmak
) gereklidir!

Hemen şimdi iletişime geçin!   

KONUSUNDA UZMAN EKİP. MÜKEMMEL SONUÇLAR.

RIZA KÖKNAR

KIDEMLİ YÖNETİM DANIŞMANI

YÖNETİM SİSTEMLERİ DANIŞMANI & BAŞ DENETÇİ

EĞİTMEN & KOÇ

A SINIFI İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ UZMANI

PROJE GELİŞTİRME PLANLAMA VE YÖNETİM UZMANI

ENERJİ YÖNETİMİ DANIŞMANI

BORA ÖZCANLI

YÖNETİM DANIŞMANI

AKILLI ŞEHİR ÇÖZÜMLERİ DANIŞMANI

ISO 50001 Baş Denetçi

ISO 27001 Baş Denetçi

ENDÜSTRİ 4.0 ÇÖZÜMLERİ DANIŞMANI

IoT UYGULAMALARI DANIŞMANI

EŞBER OKAYER

YÖNETİM DANIŞMANI

KALİTE YÖNETİM SİSTEMLERİ DANIŞMANI

ÇEVRE YÖNETİM SİSTEMLERİ DANIŞMANI

ISPS DANIŞMANI

İNSAN KAYNAKLARI YÖNETİMİ DANIŞMANI

ENERJİ YÖNETİMİ DANIŞMANI

RİSK ANALİZ DANIŞMANI

HEMEN İLETİŞİM KURUN!

“Değişim gittikçe karmaşık köklü ve hızlı olmalıdır,
Adaptasyon gerektirir,
Danışmanlık gerektirir,
Geriye bakmak yerine (eski problemleri çözmek) daha ziyade ileriye bakmak (ilerideki fırsatlara hazırlanmak) gereklidir.”

RIZA KÖKNAR • KIDEMLİ BAŞ DENETÇİ

LİDER DÜŞÜNCELER.LİDER DANIŞMANLIK.

About ISO

Temmuz 23rd, 2018|0 Comments

L ISO is an independent, non-governmental international organization with a membership of 160 national standards bodies. Through its members, it brings [...]

  • Law 8

About ISO

Temmuz 2nd, 2015|0 Comments

L ISO is an independent, non-governmental international organization with a membership of 160 national standards bodies. Through its members, it brings [...]

PARTNERLERİMİZ